RO EN RU

LOGIN FORM
Remember me
Forgot password?
FEEDBACK
Name
Phone
Question

jlc-group.com on Facebook
Prodlacta

Contabil
Candidatul ideal:
- Studii in domeniul economic;
- Minim 3 ani experienta in contabilitate ;
- Cunostinte solide de legislatie financiar contabila;
- Cunostinte MS Office si aplicatii de evidenta contabila;
- Constituie un avantaj cunoasterea programului MFG/PRO;
- Persoana ordonata, precisa si disciplinata;
- Excelent profil personal.
Descrierea jobului:
• Verificarea si inregistrarea facturilor de achizitie bunuri si servicii, contarea lor pe conturi contabile si pe centrele de cost de care apartin, de la furnizori interni si externi;
• Evidenta soldurilor la furnizori si furnizori de investitii;
• Evidenta facturilor furnizori nesosite ;
• Intocmirea si inregistrarea ordinelor de compensare ;
• Verificarea si inregistrarea cheltuielile in avans de la furnizori;
• Verificarea si inregistrarea in contabilitate a avansurilor acordate furnizorilor pentru cumpararea de bunuri: cont 4091;
• Efectueaza plati in banca si prin caserie;
• Verificarea si inregistrarea extraselor de cont pentru platile efectuate;
• Efectueaza valorificarea inventarelor la magaziile de materiale si produse finite pe societate;